İsrail De Sahte Tarihi De Yok Olacak!

Hamas Siyasi Birimi üyesi Mahir Ubeyd, El-Halil kentinde yeni bir Yahudi mahallesi inşa etme projesinin işgal hükümetlerinin dini inançları doğrultusunda tarihi kent merkezini Yahudileştirme planlarının bir parçası olduğunu söyledi.

İşgal rejimi savaş bakanı Naftali Bennett’in El-Halil kenti Eski Belde semtinde yeni bir Yahudi mahallesi kurulması talimatını değerlendiren Ubeyd, işgal hükümetinin ve Yahudi yerleşimcilerin benimsediği emrivaki oluşturma politikasının topraklara el koymak ve Filistin halkının yaşamını Yahudileştirmek için sistematik bir planın olduğuna işaret ettiğini belirtti.

El-Halil kenti sakinlerinden Eski Belde semti yollarında ve Hz. İbrahim Camii çevresinde varlıklarını yoğunlaştırmalarını isteyen Ubeyd, Hz. İbrahim Camii’nde namazların kalabalık bir cemaatle kılınması ve işgal rejimine El-Halil’in Arap ve İslam kenti olarak kalacağı mesajının verilmesi çağrısında bulundu.

İşgal rejimi liderlerine seslenen Ubeyd, “Batı Yaka’da inşa etmeye çalıştığınız sahte tarihinizin sonu da tıpkı Filistinli gençlerin yıktığı Eski Belde’deki sahte taşınızın sonu gibi olacak. Tüm yapmaya çalıştıklarınız sonunda halkımızın eliyle yok olacak” dedi.

İşgal rejimi ordu bakanı Naftali Bennett, dün El-Halil’deki toptancı hali arazisi üzerinde yeni bir Yahudi mahallesi inşa edilmesi için çalışmalara başlanması talimatı verdi.