İsrail Çok Sayıda Hamas Üyesini Göz Altına Aldı

Gözaltına alınanlardan yedisinin isimleri öğrenilirken aralarında Hamas liderlerinden Nezih Ebu Avn’ın da olduğu bildirildi.

Onlarca işgal askeri Caba’ beldesine baskın düzenledi. Hamas liderlerinden Nezih Ebu Avn’ın evinde arama yapan işgal güçlerinin toplam 18 yıl işgal zindanlarında yatan ve henüz birkaç ay önce özgürlüğüne kavuşan Ebu Avn ile oğlu İslam’ı gözaltına aldığı ifade edildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin ayrıca Hamas liderinin kardeşinin oğlu Said Vecih Ebu Avn’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını, evde arama yaptığını ve aile fertlerine kötü muamelede bulunduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin dün akşamdan bu yana Batı Yaka ve Kudüs’te 25 Filistinliyi gözaltına aldığı ve Kudüs’te gözaltına alınanlar arasında çocukların da olduğu ifade edildi.

Filistinli Esir Kulübü, işgal güçlerinin Cebel El-Mukebbir’de üç çocuğu evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı, çocukların 12 yaşındaki Üsame Uveysat ve 14 yaşındaki Basim Uveysat kardeşler ile amcalarının oğlu 14 yaşındaki Muhammed Uveysat olduğu bildirildi.

İşgal güçlerinin Silvan beldesinde de Abdulkerim Eş-Şuveyhi isimli genci gözaltına aldığı belirtildi.