İSRAİL, Çok Cepheli Bir SAVAŞA Hazır Olsun!

Siyonist rejimi askeri istihbarat birimi eski başkanı, İsrail’in kendisini iki cephede savaşa hazırlaması gerektiğini vurguladı.

İsrail TV 7 haber kanalı, bu rejimin Askeri İstihbarat Birimi eski Başkanı General Amos Yadlin’in şöyle dediğini nakletti: ”2019 yılına yönelik asıl tehdit, kuzeyde İran, Hizbullah ve Suriye’ye karşı kapsamlı bir savaştır.”

Yadlin, İsrail’in birçok askeri sorun ve engellerle karşı karşıya olduğunu ve bunlardan en önemlisinin, Suriye’nin kuzey bölgesinde, özellikle Hizbullah ve İran tarafından devam eden tehditler olduğunu belirtti.

Yadlin, ”İsrail, eski savaşlardan farklı bir tür savaşla karşı karşıya kalacak, bu yüzden bunun için hazırlanmalıdır” açıklamasında bulundu. 

“İsrail’in çok güçlü olduğu” iddiasında bulunan Siyonist general aynı zamanda, “İsrail, kendisini 1973 Ekim’inden bu yana, her iki cephedede eşzamanlı gerçekleşecek, eşi görülmemiş bir askeri çatışma için hazırlamalı. Eğer bu savaş gerçekleşirse, uçakları kaybetme tehlikesi var” dedi.

Tel Aviv Üniversitesi Güvenlik Araştırma Merkezi’ne başkanlık yapan General Amos Yadlin, “Eylül ayındaki son olayda olduğu gibi, dolaylı olarak Ruslarla sürtüşme olasılığı var. İranlıların, Suriyelilerin veya Hizbullah’ın Mayıs ayında olduğu gibi İsrail’i vurma ihtimali de bulunmaktadır.” diye ekledi.