Home / İslam Ülkeleri / İSRAİL Casus Şirketleri ve SUUDİ Prensin Ekibi…

İSRAİL Casus Şirketleri ve SUUDİ Prensin Ekibi…

New York Times gazetesi, Suudi veliahdının eski bir danışmanının bazı Avrupa ve Asya ülkelerinde casusluk için siyonist İsrail casusluk şirketinden yardım aldığını yazdı.

New York Times’ın yakın tarihli bir araştırmasına göre, işgal altındaki Filistin’de bulunan NSO Gözlem ve İzleme Teknolojisi Şirketi, Suudi Arabistan’ın veliahdının eski danışmanlarından Suud el’Kahtani’ye istihbarat paylaşımında bulundu.

El’Kahtani, bu casusluk sistemini Türkiye, Katar, Fransa ve Birleşik Krallık üzerinde kullandı.

Bu arada Birleşik Arap Emirlikleri’nin de Dark MAtter adıyla bir casusluk şirketi kurduğu ve burada CIA ve Mossad’dan uzmanları istihdam ettiği ve başta Katar olmak üzere bazı ülkeleri gözetlediği anlaşılıyor.

Bilindiği gibi Suud elKahtani’nin adı, Suudi rejimi muhalifi gazetecilerden Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da Arabistan başkonsolosluğunda öldürülmesi hadisesinde sürekli gündemdeydi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’ın en yakınındaki danışmanlarından Kraliyet Divanı Müsteşarı el-Kahtani’nin, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesini internetten görüntülü görüşme programıyla kontrol ettiği öne sürülmüştü. 

Reuters haber ajansının ismini açıklamadığı iki Suudi yetkiliyi referans vererek yayımladığı haberde, Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi sonrası görevden alınan Suud bin Abdullah el-Kahtani’nin, Suudi katillerle internet üzerinden Skype aracılığıyla iletişim halinde olduğu bildirilmişti.