İSRAİL’in Büyük Dönüş İçin İRAN Planı

Siyonist İsrail Ordu Sözcüsü Tuğgeneral Ronen Manelis dün İsrail Milli Güvenlik Merkezinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Ordu, Geri Dönüş Yürüyüşleri kapsamında farklı imkânlardan faydalandı ve bu protestolara katılanların sayısını azalttı. Ordu, başka bir alanda daha savaşıyor ve şu anda dini konuşma ve hutbeler yoluyla Gazze halkının görüş ve düşünceleri üzerinde tesir bırakma peşindeyiz.

Siyonist Rejim Ordu Sözcüsü açıklamalarına şöyle devam etti: Ordu korku yaratmak için uyarıcı mesajlar gönderip Gazze’deki onlarca memurla direkt irtibat kurarak halkı Geri Dönüş Yürüyüşlerine katılmaktan korkutma yollarından faydalanmıştır.

Manelis konuşmasının bir diğer bölümünde Gazze’de bir Sunni-Şii fitnesi üzerinden, aynen silah desteğinde olduğu gibi İran’dan gelen finans ile Büyük Dönüş eylemleri üzerinde yapılan şeytani planı şu şekilde itiraf etti: Biz Geri Dönüş Yürüyüşlerini zayıflatmak için bu programı İran’la ilişkilendirdik ve bu protestoların finansörlüğünü İran’ın üstlendiğini yaydık.

Siyonist askeri yetkili ayrıca şunları söyledi: Tüm bu eylemlerin hedefi, Gazze Yürüyüşlerindeki katılımcı sayısını azaltmak için Gazze halkının düşünce ve görüşleri üzerinde etki bırakmak içindir.