İSRAİL’den BREZİLYA’ya Elçilik Rüşveti!

Korsan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun, Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’yu bu ülkenin Tel aviv’deki büyükelçiliğini işgal altındaki Kudüs’e taşıma konusunda ikna etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Siyonist rejimde yayımlanan Haaretz gazetesi Salı günkü sayısında şöyle yazdı: İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’ya Brezilya’nın Tel aviv büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması karşılığında bu ülkeye önemli teknolojik imkanlar ve güvenlik bilgileri ve askeri teçhizat vermeye hazır olduğunu söyledi.

Haaretz gazetesi, Netanyahu Bolsonaro’ya İsrail yapımı irili ufaklı İHA satışını önerdiğini ve Brezilya’nin hiç bir kısıtlamaya maruz kalmaksızın bu İHA’ları istediği gibi kullanabileceğini belirttiğini yazdı.

Seçim kampanyaları sırasında Brezilya’nın Tel aviv büyükelçiliğini işgal altındaki Kudüs’e taşımayı gündeme getiren Cumhurbaşkanı Bolsonaro’nun şimdi bu kararını hayata geçirmekte kuşkulu olduğu anlaşılıyor.

Bolsonaro geçenlerde bu konuda henüz nihai kararını almadığını, ülkesinin Tel aviv büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması Arap ve İslam ülkeleri ile ilişkilerine zarar vermekten çekindiğini belirtti.

Amerika Başkanı Donald Trump 14 Mayıs 2018’de Amerika’nın Tel aviv büyükelçiliğini işgal altındaki Kudüs’e taşıdı.