Home / Filistin / Gazze / Gazze-Filistin Abluka / SİYONİST Rejimden Bir KORSAN Saldırı Daha

SİYONİST Rejimden Bir KORSAN Saldırı Daha

İşgal ordusu, Gazze üzerindeki kuşatmayı kırmak için Avrupa’dan yola çıkan gemiye el koyduğunu duyurdu.

İşgal ordusu yaptığı açıklamada, kendisine bağlı deniz güçlerinin dün gece ele geçirdiği geminin 1948’de işgal edilen topraklardaki Aşdod Limanına çekildiğini belirtti.

İşgal ordusu sözcüsü, el konulan gemideki yolcuların tutuklandığını ve olağandışı bir durumla karşılaşmadıklarını söyledi.

Uluslararası Gazze Kuşatmasını Kırma Komitesi Başkanı Zahir Beyravi yaptığı açıklamada dün saat 22:00’den sonra gemiyle iletişimin koptuğunu duyurmuştu.

Dün gece basın açıklaması yapan Beyravi, Gazze’ye 40 mil yaklaşan geminin İsrail deniz güçleri tarafından gasp edilmiş olabileceğini ifade etti.

Beyravi açıklamasında, gemide 5 ülkeden 12 kişinin olduğunu, söz konusu kişiler arasında iki muhabirin de yer aldığını, aktivistlerin sembolik olarak tıbbi yardım taşıdıklarını kaydetti.

İşgal güçleri geçen Pazar günü de Beşinci Uluslararası Özgürlük Filosunun bir gemisi olan Dönüş Gemisini Gazze açıklarında durdurup korsan bir saldırıyla gemiyi limanı çekerek yolcuları da tutuklamıştı.

Beşinci Özgürlük Filosu geçen Mayıs ortalarında Norveç ve İsveç’ten Gazze kuşatmasını kırmak için yola çıkmış, Avrupa’daki birçok limana uğradıktan sonra Gazze’ye doğru yol almıştı.