İŞGAL Rejimi Beyt Hanun Kapısını KAPATTI!

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, dün Beyt Hanun “Erez” Kapısı bölgesinde yüzlerce kişinin katıldığı şiddet olaylarının yaşandığını ve kapının Filistin tarafında altyapının zarar gördüğünü öne sürdü.

Bildiride, dünkü olayların ardından hasar giderilinceye kadar kapının kapatılmasına karar verildiği ve sadece insani durumlarda özel izinle geçişlere izin verileceği ifade edildi.

İşgal yönetimi bir hafta kapalı kaldıktan sonra 27 Ağustos’ta yeniden açılan Beyt Hanun “Erez” Kapısı’nın ne kadar kapalı kalacağını açıklamadı.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Heyeti dün Beyt Hanun “Erez” Kapısı yakınlarında “Mültecilerin Haklarını Korumak İçin Elele” sloganıyla gösteri düzenledi ve gösteriye yüzlerce Filistinli katıldı.

Beyt Hanun “Erez” Kapısı, Gazze Şeridi sakinlerinin 1948’de işgal edilen topraklara ve Batı Yaka’ya geçiş yaptıkları tek kapı. Kerem Ebu Salim Kapısı ise Gazze Şeridi’ne ticari malların giriş-çıkışında kullanılıyor. İşgal yönetimi her iki kapıyı da sık sık keyfi olarak kapatıyor.