Korsan İsrail Batı Şeria’da Utanç Duvarı İnşaatını Sürdürüyor

Beytüllehim’de duvar inşaatı karşıtı direniş komitesi temsilcisi Hasan Bericiye, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, siyonist İsrail rejiminin Batı Yaka’da 4 metre yüksekliğinde duvar inşaatına yeniden başladığını söyledi.

Sözkonusu duvar inşaatının hedefinin Filistinlilerin, İsrail’in işgalindeki Filistin topraklarına ve siyonist sitelere gitmelerinin önlenmesi olduğunu belirten Bericiye’ye göre, Filistinliler bu duvarın yapılmasından hedefin, Filistinlilerin bölgede yaşamlarını zorlaştırarak başka yerlere göçmelerini sağlamak olduğu görüşündeler.

GÖZAT  İsrail, Ayrım Duvarı İçin De Filistin Arazilerini Gasp Ediyor

Sözkonusu duvarın 2002 yılında yapımına başlanmasıyla birlikte  El’Aksa intifadası başlamış ve 2006 yılının sonunda ise bu duvar 402 km. kadar uzamıştı ve duvarın yapımı ise şimdi yeniden devam ediyor.

Filistinliler bu duvarın yapımıyla yüzlerce filistin köyünün irtibatının kesileceği ve Filistinlilerin topraklarının yeniden gasbedileceği görüşündeler.Bu arada BM, bu duvar inşaatına son verilmesini isterken  ama siyonist İsrail, bu gibi çağrılara kulağını tıkamaya devam ediyor.