İsrail Batı Şeria ve Kudüs’te 12 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İsrail işgal güçleri bu sabah, işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’teki baskın ve operasyon başlatarak 12 Filistinliyi tutukladı ve bir kaç kişiyi de yaraladı.

Beytüllahim’deki “Kudüs Basın” muhabiri, İsrail işgal kuvvetlerinin kentin batısında (Kudüs’ün güneyindeki) Nahalin kasabasındaki evlere şafak vakti baskın düzenledi 4 genci gözaltına aldı.

GÖZAT  300 Filistinli Çocuk Korsan İsrail Zindanlarında

Dheisheh mülteci kampında ise (Bethlehem’in güneydoğu) baskından sonra Filistinliler ve işgal güçleri arasında şiddetli çatışmalar patlak verdi ve daha önce serbest bırakılan  Mu’tasim Raqban (23 yıl),  Ahmed El-Sarawi (22 yıl) ve bir üniversite öğrencisi olmak üzere 3 genç gözaltına alındı.

GÖZAT  Hamas'tan El-Fetih'e: GEL DE YÖNET ÇAĞRISI

Filistin Kızılay Derneği’nden (PRCS) tıbbi kaynaklara göre, genç bir adam göğsünden üç kurşunla vuruldu ve durumu “kritik” olarak nitelendirildi.

Ayrı bir olayda, bir Filistinli genç, Tubas’ın güneyindeki al-Fara mülteci kampında çıkan çatışmalar sırasında İsrail işgal kuvvetleri tarafından vurularak öldürüldü.

GÖZAT  Rusya Batı Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanıdı

İşgal kuvvetleri ile Filistinli gençler arasında (Kudüs’ün kuzeyinde) Cenin kentine yapılan saldırı sonrasında çatışmalar başladı.

Kudüs basınından bir muhabir, İsrail işgal kuvvetleri Cenin’in güneyindeki Ya’bad kasabasında Izz al-Din Amarneh’in evine baskın düzenlediğini, evde arama ve yağmalama yaptıktan sonra üç bilgisayarına el koyduğunu bildirdi.

GÖZAT  Amerika, Hamas-Kassam Komutanını TERÖR LİSTESİNE ALDI

İsrail işgal kuvvetleri, Batı Şeria’daki Kalandiya mülteci kampına (Kudüs’ün kuzeyinde) baskın yaptıktan sonra, Ebu Ghosh ailesinden 3 Filistinliyi tutukladı.

İsrail işgal kuvvetleri, Kudüs’ün güneyindeki Halil kentinde Ezzat al-Natsheh’in evine de baskın ve arama yaptı.