İSRAİL’den Batı Şeria’da 24 Kişiye GÖZALTI

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’da geceden başlattıkları ev baskınlarını bugün sabah da sürdürdü. Bu baskınlarda esirlerin ve özgürlüğüne kavuşturulmuş eski esirlerin evlerinde de aramalar yapıldı.

İşgalcilere ait Yedinci Kanal televizyonu işgal güçlerinin Batı Yaka’nın değişik beldelerinde gece ve sabah gerçekleştirdikleri baskınlarda 24 kişiyi gözaltına aldıklarını haber verdi. Kanal, bu kişilerin bazı kitlesel faaliyetlere katıldıklarından şüphelenildiğini iddia etti.

Gözaltına alınanlardan birinin özgürleştirilmiş eski esirlerden ve geçtiğimiz günlerde Ramallah’ta şehit edilen Salih El-Bergusi’nin de kardeşi olan Asım’ın eşi Ayat Dehadihe olduğu ifade edildi.

Evlerine baskın düzenlenenler arasında da Hamas’ın Beytilahim’deki ileri gelenlerinden Hasan El-Verdiye ile özgürleştirilmiş eski esirlerden olan oğlu Mahmud’un yer aldığı ifade edildi.

İşgalciler El-Halil, Beytilahim, Beyti Rima ve Nablus’un değişik beldeleri başta olmak üzere Batı Yaka’nın birçok şehrine ve beldesine baskınlar düzenlediler.