İSRAİL İşgalinden Baskın ve 19 GÖZALTI

İşgal güçlerinin bu sabah gerçekleştirdiği baskınlar sırasında yer yer çatışmaların yaşandığı ve gerçek mermiyle yaralananlar olduğu ifade edildi.

Tulkerem’de Barkan eylemcisi Eşref Nealive’yi aramayı sürdüren işgal güçleri bu sabah erken saatlerde bir kişiyi gözaltına aldı ve çok sayıda kişiyi de sorguya çekti.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Tubas kentinde de bu sabah erken saatlerde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, çatışmalar sırasında üç gencin gerçek mermiyle yaralandığı ve dört kardeşin gözaltına alındığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Azzun beldesine ve Tulkerem yakınlarındaki Anabta beldesine, Ramallah’ın kuzeyindeki El-Celzun Kampı’na ve El-Halil’in güneyindeki Ez-Zahiriyye beldesine düzenlediği baskınlar sırasında da çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Nablus vilayetinde bu sabah birçok köye baskın düzenleyen işgal güçleri baskınlar sırasında dokuz kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada Yahudi yerleşimcilerin dün gece Nablus’un güneyinde arbede çıkardığı ve Filistinlilerin araçlarına saldırdığı belirtildi.