İSRAİL Başbakan Adayı: İRAN ve HİZBULLAH’ı…

Önümüzdeki seçimlere katılan partilerden birinin lideri olan Benny Gantz bölgedeki İran komplolarını yok edeceğini ve İran ve Hizbullah’ın Ortadoğu’daki eylemlerinin kontrol altına alınacağını iddia etti.

Korsan İsrail İçin Güvenlik Partisi Lideri yaptığı ilk seçim kampanyası konuşmasında şunları söyledi: İsrail’in mevcut liderlerinin adımları gerilim ve ayrılıkları arttırma doğrultusunda.

İsrail’den yayın yapan Kan televizyonunun haberine göre Gantz açıklamalarına şunları da ekledi: Güçlü bir devlet tüm halkın birliği için çalışır, halkın arasına bölücülük tohumları ekmek için değil.

Gantz konuşmasına, İsrail’in gelecekteki başbakanı olduğu takdirde barışın sağlanması için adımlar atacağını ve önümüzdeki seçimlerde kendisine oy veren seçmenlerin güvenine cevap olarak bölge barışına ulaşma fırsatını kaybetmeyeceğini söyleyerek devam etti.

Gantz, Yüksek Mahkemeler gibi devlet kurumlarının zarar görmesine asla izin vermeyeceğini vurgulayarak şunları söyledi: Kendisine karşı bir dilekçe sunulmuş olan bir başbakanımızın olması kabul edilebilir bir şey değil.

Gantz konuşmasının bir başka bölümünde şunları kaydetti: İsrail Ürdün ve Golan tepelerinden çekilmeyecek ve Kudüs her zaman için İsrail ve Yahudi milletinin başkenti olarak kalacaktır.
S

iyonist Kanal Kan’ın haberine göre, Gantz direkt olarak İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’yi uyararak şunları söyledi: Tahran’ın İsrail’in Güney ve Kuzey sınırlarındaki komplolarını etkisiz hale getireceğim.

İsrail Genelkurmay Eski Başkanı Gantz, Kudüs Ordusu Komutanı Kasım Süleymani ve Lübnan Hizbullah’ı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’a hitaben şunları söyledi: Bölgedeki bölünmenin durdurulmasının zamanı geldi.