İSRAİL Bakanı: HAMAS Liderlerini ÖLDÜRELİM!

İşgalci İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Batı Şeria’daki Ofra Yahudi yerleşim birimi yakınında bu sabah düzenlenen ve 3 siyonist askerin ölümüne 1’inin de yaralanmasına neden olan silahlı saldırıyla ilgili Hamas’ı suçladı.

Hamas liderlerine karşı suikast çağrısı yapan Regev, “Yılanın başını ezer ve Hamas liderlerini hedef alırsak terör örgütü oyunun kurallarının değiştiğini görecektir.” ifadelerini kullandı.

Bu sabah Batı Şeria’daki yasa dışı Ofra Yahudi yerleşim birimi yakınında yol kenarında bekleyenlerin üzerine ateş açılması sonucu 3 işgalci asker öldü, 1’i de ağır yaralandı. İsrail güçleri Ramallah kentinin giriş ve çıkışları kapattı.

Kısa bir süre önce işgalci İsrail rejiminin Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, Uluslararası Judo Federasyonu Turnuvası’nı izlemek üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’ye gitmişti.

Turnuvada Körfez’deki bir Arap krallığında Siyonist İsrail milli marşının ilk kez resmen çalındığı belirtildi.

Turnuvada Siyonist İsrail’in altın madalya kazanması nedeniyle Abu Dabi’de işgalcilerin bayrağı göndere çekilirken siyonist milli marşı çalınmıştı.