SİYONİST Askerler Şehit AHMET’i Böyle Vurdu + VİDEO

16 yaşındaki Ahmed Ebu Tuyur’un Gazze Şeridi’nin doğu sınırında Cuma günü ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ gösterilerine katıldığı sırada İsrail askerlerince hedef alındığını belgeleyen görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

Yayınlanan videoda, Filistinli genç Ebu Tuyur’un İsrail askerleri için herhangi bir tehlike oluşturmayacak mesafeden taş atarken askerlerce vurulduğu görülüyor.

Keskin nişancı tarafından vuruldu

Videoda 16 yaşındaki Filistinli çocuğun İsrail keskin nişancısı tarafından göğsünden vurulmadan önce ellerini havaya kaldırarak alkışladığı o anlar da dikkatlerden kaçmıyor. Vurulduktan hemen sonra hastaneye kaldırılan Ahmed Ebu Tuyur’un dün yaşamını yitirdiği açıklandı.

Son dönemde Gazze Şeridi’nin doğusunda İsrail güçleri tarafından iki Filistinli gencin öldürülmesinin ardından bugün açıklama yapan Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail ordusunu Gazze Şeridi’nde çocukları öldürmeye devam ettiğini belirtti.

173 Filistinli

16 yaşındaki Ahmed Ebu Tuyur ve 17 yaşındaki Bilal Hafaci, Refah’ın doğusunda gerçekleşen ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ gösterileri sırasında İsrail askerleri tarafından vurularak hayatını kaybettiler.

Gazze ablukasını kırmak için 30 Mart’ta başlatılan ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ gösterilerinde bu güne kadar 173 Filistinli hayatını kaybederken, 19 bin 600 Filistinli ise yaralandı.