İSRAİL Askerleri Gaz Bombasıyla OKULA Saldırdı

İşgal güçlerinin El-Halil’in güney bölgesindeki okullara göz yaşartıcı bomba atması üzerine çok sayıda öğrencinin ve öğretmenin bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği bildirildi.

El-Halil Ortaokulu’ndan kaynaklar, işgal güçlerinin bu sabah okula girmekte olan öğretmenlerin ve öğrencilerin üzerine göz yaşartıcı bomba attığını söyledi.

Kaynaklar, bombalardan çıkan yoğun gaz sebebiyle birçok öğretmenin ve öğrencinin boğulma tehlikesi geçirdiğini ve tedavilerinin olay yerinde yapıldığını ifade etti.

El-Halil’in güney bölgesinde bulunan Zü’n-Nureyn, El-Haciriyye, Tarık Bin Ziyad, UNRWA, Hatice Binti Huveylid, Beytu’l-Makdis ve El-Halil okullarının sürekli işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldığı belirtildi.

Kaynaklar, işgalcilerin okullara düzenlediği saldırıların eğitim ve öğretim faaliyetlerini aksattığını, öğrenciler ve aileleri arasında korku yaydığını bildirdi.

İşgal güçlerinin okullara sistematik olarak saldırı düzenlediğine dikkat çeken kaynaklar, işgalcilerin Filistin eğitim ve öğretimini kasıtlı olarak hedef aldığına dikkat çekti.