İsrail Askerleri Filistinli Kılığına Girip 10 Genci Tutukladı

Şufat Mülteci Kampı’ndaki Fetih Hareketi sözcüsü Sair El-Fesfus, tepeden tırnağa silahlı onlarca işgal askerinin kampa baskın düzenlediğini,  baskına direnen gençlere göz yaşartıcı bomba ve plastik mermilerle saldırdığını söyledi.

El-Fesfus, Arap kılığına giren işgal askerlerinden bir grubun gençlerin arasına karışarak pusu kurduğunu ve Filistinli beş genci gözaltına aldığını ifade etti.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan El-Fesfus, işgal güçlerinin gözaltına alma ve kamptan çekilme sırasında gerçek mermilerle ateş açtığını, gençlerden birinin bu sırada yaralandığını ve sağlık durumu hakkında bilgi edinilemediğini kaydetti.

İşgal polisi ise konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin çalışma izni olmadığı halde Batı Yaka’dan gelen Filistinli işçileri gözaltına almak amacıyla Şufat Mülteci Kampı’na baskın düzenlediğini öne sürdü.

İşgal polisi, Şufat Mülteci Kampı’nda baskın düzenlenen bir işyerinde Filistinli dört işçinin ve işyeri sahibinin gözaltına alındığını bildirdi.

Filistinli gençlerin işgal güçlerine taş attığını kaydeden işgal polisi, işgal güçlerinin de gençleri dağıtmak amacıyla çeşitli yollara başvurduğunu ve yaşları 16-17 arası değişen beş genci gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal polisi ayrıca Filistinli gençlerden birinin yaralandığını ve yaralı halde olay yerinden kaçtığını, işgal güçlerinin yaralı genci gözaltına alamadığını söyledi.