İsrail Askerleri, Filistinli 2 Çocuğu Yaraladı

İşgal altındaki Kudüs’ün kuzeydoğusunda yer alan Hızma beldesinde gece işgalci İsrail güçleri, Filistinli çocuğu plastik mermiyle vurarak yaraladı.

Bölgedeki yerel kaynaklar, 15 yaşındaki Filistinli çocuğun işgal güçleri tarafından vurulduktan sonra yaralandığını ve tedavi edilmek üzere en yakın hastaneye nakledildiğini aktardı.

İşgalci İsrail güçleri, Filistinli vatandaşların oturduğu mahallelere baskınlar düzenledikten sonra direnen vatandaşlara karşı da göz yaşartıcı gaz, ses bombası ve gerçek mermi kullanıyor.

Diğer yandan, dün gece El-Halil kentinin kuzeyinde işgal güçleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmalarda Filistinli 1 çocuk daha plastik mermilerle vurularak yaralandı.

Görgü tanıklarının aktardığı bilgiye göre dün işgalci İsrail güçleri, Filistinli vatandaşlara göz yaşartıcı gaz, ses bombası ve gerçek ve plastik mermilerle müdahale etti. Ayrıca görgü tanıkları, çıkan bu çatışmalarda Filistinli küçük bir çocuğun yaralandığını aktardı.

Son olarak Ramallah’ın kuzeyindeki Deyr Nizam köyü yakınlarında bir grup Filistinli genç, Yahudi yerleşimcilerin otobüsünü taşladı. Bu olaydan sonra bölgeye gelen işgal güçleri, Filistinli gençleri aradı.