TERÖRİST İsrail Askerlerinden Çok Sayıda Baskın

Nablus

İşgal güçlerinin şehri birkaç koldan baskın düzenlediğini, Hılle El-Amud ve Rafidya bölgelerine yayıldığını, tahrikleri sonucu gençlerle çatışmalar yaşadığını ifade edildi.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre şehirde evlere baskın yapan işgal güçleri Muhammed Muin Tabanca’yı Rafidya’da, Heysem Mahmud El-Ka’ka’yı da Hılle El-Amud’daki evinden alıp götürdü.

İşgal güçleri birkaç hafta önce Tabanca’nın Hamza ve Muhammed adındaki kardeşlerini de tutuklamıştı.

Tulkerem

Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Tulkerem’e bağlı Nur Şems mülteci kampına baskın düzenleyen işgal güçleri, milletvekili Şeyh Fethi El-Kar’âvi’nin evine girip sakinlerini sorguladı.

Bilgi veren yerel kaynaklar, işgal askerlerinin on kadar araçla Nur Şems’teki Cebel En-Nasr semtine baskın düzenlediğini ve milletvekili El-Kar’âvi’nin evini kuşatıp iki saat arama yaptığını, arama esnasında eşyaları kırıp döktüklerini ve evde kalanları sorguladıklarını ifade etti.

Kalkiliya

Kalkiliya’ya bağlı Azun beldesine giren işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, işgal güçlerinin beldeyi kuşatıp ana caddeleri tutmaları, cadde ve sokaklarda gezinmeleri üzerine çatışmalar çıktı. Kaynaklar, gençleri dağıtmak için işgal güçlerinin yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba kullandığını kaydetti.

Cenin

Cenin mülteci kampının El-Hedef bölgesine baskın düzenleyen işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşanırken, direniş güçlerinin işgal güçlerine ateş açtığı belirtildi.

İşgal güçlerinin yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba kullanması yüzünden bazı gençlerin boğulma tehlikesi geçirdiğini belirten kaynaklar, gençlerin işgalcileri bölgeden çıkarıncaya kadar direndiklerini ve işgal askerlerine taş attıklarını ifade etti.