TERÖRİST İsrail ARAPÇA Yayın Kanalları Açacak

İşgal rejimimin yeni kurulacak televizyon kanalları aracılığıyla Arap seyirciyi hedef alacağı ve işgal rejimiyle ilişkilerin normalleşmesine zemin hazırlayacak bir yayın politikası takip edeceği bildirildi.

İşgal rejiminin ayrıca Arapça yayın yapacak televizyon kanalları vasıtasıyla Filistinlilere yönelik işlediği cinayetleri gizlemeyi ve bölgede işgalci değil normal bir devletmiş imajı vermeyi hedeflediği kaydedildi.

İşgal rejiminin Arapça televizyon kanalları kurma planı Filistin davasıyla ilişkili bir dizi tehlikeli gelişmenin ardından gelmesi dikkat çekti.

ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan ederek Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e naklederken, işgal rejimi de Yahudi yerleşimi ve tehcir planlarını uygulamaya devam ediyor.

İsrailli akademisyen yazar Edy Cohen, işgal rejiminin Arapça yayın yapan 27 kanal kuracağını ve kanalların Mısır’a ait Nile Sat uydusu üzerinden yayın yapacaklarını söyledi.

Cohen, yeni kanallar arasında spor kanalının da olacağı ve Suudi Arabistan ligi maçları başta olmak üzere Arap liglerinin maçlarının şifresiz yayınlanacağını ifade etti.