İSRAİL: ARAP Yetkililer Hiç FİLİSTİN’den Bahsetmiyor

Siyonist rejimin Savaş Bakanı Avigdor Lieberman, Filistin meselesi ve ülkesinin Arap yöneticilerinin görüşmelerinde bir yeri olmadığını söyledi.

Yediot Aharanot gazetesine verdiği demecinde Lieberman, Tel-Aviv’in ilişkileri olmadığı Arap ülkeleri yöneticileriyle görüşmeler yaptığını söyledi.

Lieberman, Arap yöneticileriyle yolun dörtte üçünü kat ettiklerini sözlerine ekledi.

Siyonist bakan sözlerinin devamında, Arap yöneticileriyle İran, el-Kaide ve Sünni terörizm akımları gibi gerçek tehditleri ele aldıklarına temasla, bu görüşmelerde Arap yöneticilerinin Filistin meselesi için kendi inisiyatiflerini dile getirmelerini hatırlamadığını söyledi.

Liberman, Tel-Aviv’in liderleriyle görüştüğü Arap ülkeleriyle aleni ilişkilerinin neden olmaması hakkında ise, bunun nedeninin bu ülke liderleri ile milletlerinin tutumu arasındaki derin mesafe olduğunu belirtti.

HAMAS İle Gazze Sakinlerinin Arası Açılmalı

Siyonist rejimin Savaş Bakanı, Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS ve Gazze konusunda ise, bu rejimin geçmişte ve şimdiki hedefinin Gazze’de HAMAS yönetimini düşürmek olduğunu, çünkü Tel-Aviv’e göre, önemli olan şeyin Gazze’nin işgal toprakları sınırlarında güvenlik huzuru olduğunu vurguladı.

Lieberman, işgal rejiminin Filistin direnişi yok etmek için HAMA ve liderlerine ağır darbeler vurması ve HAMAS ile Gazze sakinleri arasında anlaşmazlık çıkarması gerektiğini ifade etti.

Siyonist bakan, ayrıca HAMAS’ın seçimleri kazanmasına hiç ihtimal vermediklerini ileri sürdü.

Lieberman, HAMAS ile esir takası hakkında ise, artık Filistinli esir takasından bir haber olmadığını kaydetti.

Filistin Devletinin Ordusu Olmamalı

Siyonist Rejimin Savaş Bakanı, Filistin Özerk Teşkilatı Başkanı Mahmut Abbas’ı işgal toprakları ve Gazze’dei durumun vahim olma nedenlerinin bir parçası olarak niteleyerek, Abbas, bu rejime karşı “terör eylemleri” yapmakla suçladı.

Lieberman ayrıca, işgal rejiminin Filistin devletinin kurulması halinde orduya sahip olmasına izin vermeyeceğini, İsrail ordusunun bu ülkenin güvenliğini üstleneceğini söyledi.

Siyonist Rejimin ABD’ye İran Yaptırımı İçin İstihbarat Desteği

Lieberman ayrıca, Siyonist rejimin güvenlik kabinesinde kurulan heyetin topladığı bilgilere göre ABD’nin İran’a karşı yaptırımlarının bir kasımını uyguladığına işaretle, İran’ın İsrail için bir numaralı tehdit olduğunu ileri sürdü.

Lieberman ayrıca, ABD’nin nükleer anlaşmadan çekildikten sonra, İran’ın nükleer faaliyetlerinde bir değişiklik olup, olmadığının daha netleşmediğini ifade etti.