İŞGAL Rejimi, AKSA Kapılarına Ne İnşa Ediyor?

Mescid-i Aksa Yazma Eserleri Merkezi Müdürü Rıdvan Amr, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa kapılarından El-Esbat Kapısı’nın dışına geniş beton temeller attığını söyledi.

Amr, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında yaptığı açıklamada, “İşgalcilerin iki yıl içinde El-Yusufiyye Mezarlığı’nı tahrip etmelerinin ardından bu yaptıklarının yeni bir polis karakolunun temelleri olup olmadığını bilmiyoruz” dedi.

İşgal yönetiminin Babu’l-Amud gözetleme kulesi gibi insanların gözetlenerek teftiş edileceği ve aşağılanacağı yeni bir kule inşa ediyor olabileceğine işaret eden Amr, atılan temellerin Yahudi yerleşimcileri Er-Rahme Kapısı’na ve El-Esbat Kapısı’na taşıyacak teleferik projesine ait de olabileceğini belirtti.

Amr, işgalcilerin ayağa kalkma mücadelesi veren fakat ihanet zincirleriyle bağlı olan İslam ümmetini aşağıladığını ifade etti.

Mescid-i Aksa Yazma Eserleri Merkezi Müdürü, ümmetin Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşananlara karşı duyarsızlığına sitem ederek, “Her ne olursa olsun endişeye gerek yok. Uyumaya devam edebiliriz. Felaket projesi tamamlanıp açılışı yapıldığında ne olduğunu anlarız” dedi.

Amr, işgalcilerin Mescid-i Aksa’daki Kıble Mescidi’nin duvarları altında müzik konseri düzenleyeceklerine işaret etti.

Kudüs’teki işgal belediyesi yeni Yahudileştirme projeleri inşa etmek ve cadde açmak için Me’menullah Mezarlığı’nı yıkmaya devam ediyor.