İsrail Ajanlık İddiasıyla 2 Filistinliyi Tutukladı

Şabak, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, gözaltına alınan Filistinlilerden birinin Kefer Akab ve diğerinin Er-Ram sakinlerinden olduğunu açıkladı.

Bildiride, İsrail telefon şirketinde çalışan Filistinlilerin önemli bilgileri ele geçirmeyi başardıkları ve bu bilgileri Filistin güvenlik birimlerine aktardıkları öne sürüldü.

Gözaltına alınan iki kişinin ihanet ve casuslukla suçlanacakları, sorgularının devam ettiği ve gözaltı sürelerinin uzatıldığı ifade edildi.

Öte yandan, işgal güçleri dün Batı Yaka’da silah arama bahanesiyle gerçekleştirdiği baskınlar sırasında dört Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal polisi dün akşam yayınladığı bildiride, Sınır Muhafızları’nın ve işgal ordusunun Beytlahim’in güneyindeki Beyt Ficar beldesinde gerçekleştirdiği baskınlarda iki silah ele geçirdiğini ve belde sakini iki genci gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal polisi ayrıca iki hafta önce Yahudi yerleşkelerinden birine molotof kokteyli attıkları şüphesiyle iki gencin daha gözaltına alındığını bildirdi.

İşgal güçleri dün sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında da dokuz Filistinliyi gözaltına almıştı.