İSRAİL Güçlerinden EL-AHMER’de Kadın Aktiviste Gözaltı

Aktivist Maruf Er-Rufai, Filistinli gençlerden ve aktivistlerden bir grubun köyde barışçıl bir şekilde slogan attıkları sırada işgal güçlerinin kendilerine saldırdığını söyledi.

Er-Rufai, işgal güçlerinin gençlerin ve aktivistlerin üzerine biber gazı sıktığını ve elektrikli cop kullandığını, gençleri ve aktivistleri darp edip iteklediğini bildirdi.

İşgal güçlerinin Ramallah’a bağlı Na’lin beldesi sakinlerinden 18 yaşındaki Ranin Umeyra isimli genç kızı gözaltına aldığını kaydeden Er-Rufai, işgal güçlerinin müdahalesi sırasında dört kişinin de yaralandığını ifade etti.

Er-Rufai, işgal güçlerinin gençleri ve aktivistleri darp etmesi sonucu yaralananların vücutlarında berelenmeler oluştuğunu ve işgal askerlerinin attıkları bombalardan çıkan yoğun gaz sebebiyle boğulma tehlikesi geçirdiklerini, durumlarının iyi olduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin bugün sabah saatlerinden itibaren aktivistlerin El-Han El-Ahmer köyüne araçlarıyla gitmelerine izin vermediği ve aktivistlerin araçlarını durdurarak köye kadar yürüdükleri belirtildi.