İSRAİL ve ABD’nin Ortak Siyaseti: İRAN İle Korkutma!

İranofobiyi şiddetlendirme çabası, Amerika ve Siyonist Rejim İsrail’in ortak siyasetlerinin ayrılmaz bir parçası. Bu konu Siyonist Rejim başbakanının Washington’a yaptığı ziyaretin hedeflerinden biriydi.

Netanyahu Washington’a doğru yola çıkmadan önce Trump ile görüşmesinde İran gibi kimi bölgesel konular üzerinde görüşme yapacaklarını bildirdi.

Siyonist Rejim İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu şimdiye dek böyle ziyaretlerinde İran aleyhinde bir kampanya başlatmaya çalışarak İranofobi hareketini güçlendirmek istemiştir ancak şimdiye kadar belli bir başarı elde edememişti.

Buna rağmen Siyonist yalancılar  Amerikalıları da yanlarına alarak hala İran’ı bölge için bir tehdit olarak göstermeye çalışıyorlar. Onlar İran’ın nükleer silah peşinde koştuklarını iddia ediyorlar. Bu yalan dolan sözler, dünya kamuoyunun Korsan İsrail’in en az 200 nükleer başlığa sahip olduğunu bildiği halde öne sürülmektedir.

Kübalı yazar ve analist Juan Galman bir süre önce Siyonist Rejimin tavrının analizinde, Siyonist başbakan Netanyahu’yu unutkan bir yalancı olarak niteleyerek şunları kaydetti: “Netanyahu bir kaç yıl önce Birleşmiş Milletler Teşkilatı Genel Kurulunda  İran’ın bir kaç ay sonra yüzde 90’lık uranyum zenginleştirme aşamasına ayak basacağını, kendisinin iddiası ile kırmızı çizgiyi aşacağını öne sürmüştü. Halbuki yine aynı şahıs 1996 yılından beri İran’ın nükleer bomba ürettiğini söylüyordu. Bu yalan dolan konuşmalar uluslararası toplum ve şuura açık bir saygısızlıktır.”