İSRAİL, ABBAS’ı Tedavi İçin DOKTOR Gönderdi!

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın geçen yıl yaşadığı ve hastaneye kaldırılmasına sebep olan sağlık sorununda İsrail’in kendisine tıbbi yardımda bulunarak hayatını kurtardığını bildirdi.

Gazete yayınladığı haberde, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın hayatını kurtarmak için İsrail’in acilen ve gizli bir şekilde Ramallah’a uzman doktor gönderdiğini ve doktorun son anda Abbas’ın sağlık durumunu istikrarlı hale getirmeyi başardığını öne sürdü.

Haberde, bu olayın geçen yıl 20 Mayıs’ta Abbas’ın sağlık durumu kötüleştiğinde gerçekleştiği ve Filistin Yönetimi Başkanı’nın şiddetli akciğer iltihabı teşhisiyle ikinci kez hastaneye yattığı kaydedildi.

İsrail’in yaşlı olması dolayısıyla Abbas’ın ölmesinden korktuğunu belirten gazete, Filistin Yönetimi Başkanı’nın İsrail’de tedavisinin yapılmasının önerildiğini ve bu önerinin kabul edilmemesi üzerine işgal rejiminin Abbas’a uzman doktor gönderdiğini ifade etti.

Haberde, Filistin Yönetimi’nin Abbas’ın sağlık durumunun kritik olduğu gerçeğini Filistin kamuoyundan gizlediği fakat işgal rejimi siyasi ve askeri yetkililerine bilgi verdiği kaydedildi.

Haberde ayrıca Filistin Yönetimi’nin Abbas’ın İsrail’deki bir hastaneye nakli önerisini ilk başta kabul ettiği fakat son anda karar değiştirdiği, bunun üzerine Ramallah’a gizlice doktor gönderildiği bildirildi.