İSRAİL Mahkemesi 700 Filistinlinin SÜRGÜN Kararını Onadı

İşgalci İsrail’in Yüksek Mahkemesi Kudüs’ün güneyindeki Silvan beldesinde yer alan Batnul-Heva mahallesi ahalisinin verdiği dilekçeyi reddederek Atirat Kohenim adlı siyonist yerleşimi derneğinin 700 kadar Filistinlinin sürgünü işlemini devam ettirmesine onay verdi.

Siyonist Mahkeme dün  vermiş olduğu kararda Filistinlilerin evlerinin, siyonistlerin 1948 işgalinden önce sahip oldukları arazilerin üstüne kurulmuş olduğu iddiasında bulundu. Mahkemenin bu kararı ise yargıçlar kurulunun adı geçen siyonist örgütün bu toprağa el koyma konusunda dayandığı gerekçelerin çeşitli şüpheler içerdiği, toprağın bu örgüte verilmesinin yasallığı konusunda önemli soru işaretlerinin bulunduğuna dair raporuna rağmen verilmiş durumda.
48 Arapları sitesinin yayınladığı habere göre işgal mahkemesine verilen dilekçede Batnu’l-Heva mahallesinden 104 kişinin imzası bulunuyordu. Kudüs’ün yahudileştirilmesi için çalışan siyonist örgüt Atirat Kohenim ise buradaki Filistinli ailelerin sürgün edilmesi için talepte bulunmuştu.