İŞGALCİ İsrail, 50 AİLEYE Evlerini Boşaltma Tebligatı

İşgal güçleri Kuzey El-Ağvar’ın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 50 aileye bölgede 6-12 Şubat tarihleri arasında tatbikat yapılacağı gerekçesiyle geçici olarak evlerini terk etmeleri gerektiğini bildirdi.

İşgal güçleri Tubas yakınlarındaki Er-Ra’s El-Ahmer bölgesi ile El-Malih’teki El-Meyte, El-Hammamat ve El-Burc bölgelerine baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin söz konusu bölgelerde yaşayan ailelere 6-12 Şubat tarihleri arasında sabah saat 10:00’dan akşam 17:00’ye kadar evlerinde bulunmamaları gerektiğini söyledi.

Tubas vilayetindeki El-Ağvar bölgesi dosyasından sorumlu Mutez Bişarat, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Tubas’ın güneydoğusundaki Er-Ra’s El-Ahmer bölgesinde 93 kişiden oluşan 18 aileye tebligat teslim ettiği ifade etti.

İşgal güçlerinin aynı gerekçeyle El-Malih Vadisi’ndeki El-Burc Mezrası, El-Meyte ve Hammamatu’l-Malih bölgelerine de baskın düzenleyerek 218 kişiden oluşan 32 aileye uyarıda bulunduğu kaydedildi.

Tamun beldesinin doğusundaki Er-Ra’s El-Ahmer’in ve bedevilerin yaşadığı bölgelerin sık sık işgal güçleri tarafından askeri tatbikat alanı olarak kullanıldığı belirtildi.