İSRAİL, 3 Yıl Önce BAE’de Sinagog Açmış!

Haberde, işgalci İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında diplomatik ilişkilerin olmadığı zannedilse bile Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş yapan Siyonist İsrailli iş adamlarının uzun bir süre önce sinagog açtıkları belirtildi.

Sinagog için Abu Dabi’deki Hadi mahallesinde bir villanın kiralandığı ve söz konusu ülkenin yönetiminden izin alındığı kaydedildi.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne gelen Siyonist İsraillilerin sayısında önemli artış olduğunun belirtildiği haberde, söz konusu sinagogun 150 kişilik olduğu bilgisine yer verildi.

Siyonistlerin 30 yıldan bu yana BAE’de önemli ilerlemeler kat ettiğinin altının çizildiği haberde, sinagogun Abu Dabi hükümetinin yanı sıra, 163 katlı Halife Tower’ı inşa eden İmar Emlak Şirketi ve Simon Wiesenthal grubu tarafından desteklendiği ifade edildi.

Siyonist İsrail Haberleşme Bakanı Ayoob Kara, BAE yönetiminden aldığı resmi davet üzerine Abu Dabi’de düzenlenen iletişim zirvesine katılmıştı.

Öte yandan, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun Umman ziyaretinin ardından, İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz de geçtiğimiz ay Umman ve Bahreyn’i ziyaret etmişti.

Siyonist bakan, Umman’da İsrail ve Ürdün`ü körfez ülkelerine bağlayacak demir yolu projesi hakkında bilgi vermişti.