İSRAİL’den 3’ü Çocuk 4 Filistinliye Sorguda İŞKENCE

Heyet tarafından yayınlanan raporda, “işgal güçleri Beythalim’e bağlı Nehhalin beldesi sakinlerinden olan 16 yaşındaki Filistinli çocuk Halep Necacire’yi sabah yapılan bir operasyonda tutukladı. Baskında evde aramalar yapan ve evin altını üstüne getiren işgal  güçlerinden biri boğazından tutarken, diğer  askerler üzerine çullanıp tekme tokat, yumruk ve  ellerindeki demir çubuklarla vurmaya başladılar. Biri bilerek elindeki demir parçayla çocuğun kafasına birkaç kez vurdu. Evden alınan Necacire’yi sorgu için Etzion sorgu merkezine oradan da Ofer Cezaevine götürdüler” bilgisini verdi.

İşgal altındaki Kudüs şehrinin Et-Tur beldesinden tutuklanan Filistinli çocuk Danyil Ebu Nasra (17) da El-Berid Polis Merkezinde geçirdiği sorguda onur kırıcı küfürlerle fiili saldırılara maruz kaldı.

Nablus’un Balata Mülteci Kampından olan Filistinli çocuk Muhammed Heşşaş’a saldıran birkaç asker onu yere atıp ellerini kelepçeleyip gözlerini de bağladıktan  sonra üzerine çullanıp silah dipçileriyle vurmaya başladılar. Ardından onu zindana gönderdiler.

Raporda ayrıca Beytlahim’in El-Hıdır beldesinden olan Lutfi Salah’ın (39) da 15 işgal askerinin saldırısına uğradığını, Salah’ı yerde uzun süre sürükleyen işgal askerlerinin Salah’ın vücudunda yaraların oluşmasına neden olduklarını ifade eti.