Siyonist İsrail 27 Filistinliyi Göz Altına Aldı

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgalcilere yönelik direniş faaliyetlerine katıldıkları için aranan 24 kişinin gözaltına alındığını öne sürdü.

Raporda, gözaltına alınanların dördünün Tulkerem’in doğusundaki Nuru Şems Mülteci Kampı’ndan ve iki kişinin Nablus’un doğusundaki Belata bölgesinden olduğu, Kalkiliya’nın doğusundaki Beyt Emin köyünden ve Selfit’e bağlı Ez-Zaviye beldesinden de iki gencin gözaltına alındığı ifade edildi.

Raporda, Beyt Rima beldesinden ve Ramallah’a bağlı Ummu’ş-Şerayit bölgesinden üç kişinin, Kudüs’ün kuzeybatısındaki Katanna beldesinden ve El-Halil’in güneyindeki Dura beldesinden iki kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Raporda ayrıca Beytlahim yakınlarındaki Tegu’ beldesine baskın düzenlendiği ve 11 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Nablus’un doğusundaki Belata Mülteci Kampı’na düzenlediği baskın sırasında Fetih Hareketi Devrim Konseyi üyesi ve Cenin eski valisi Talal Duveykat’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin kampta bir genci daha evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.