İŞGALCİ İsrail, 22 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

İşgal güçleri Ramallah’ın kuzeyindeki Bir Zeyt beldesine baskın düzenledi ve Vaad Fukaha isimli öğrenciyi gözaltına aldı.

Selfit’e bağlı Sıkaka beldesine baskın düzenleyen işgal güçlerinin Hamas liderlerinden Şeyh Hüsam Harb’ı gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin Selfit’te ayrıca Beni Hassan köyünden İbrahim Fettaş, Kemal Harb ve Saad Mer’i’yi gözaltına aldığı kaydedildi.

Kalkiliya’ya baskın düzenleyen işgal güçlerinin Muhammed Vadda’ Inaye’yi ve Tulkerem’de de Mü’min Raslan’ı gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin Tubas’a düzenlediği baskın sırasında çatışmaların yaşandığı ve sabah erken saatlere kadar devam ettiği, Salah Dırağime ve eski esir Rami Eymen Şerira’nın gözaltına alındığı belirtildi.

İşgal güçleri ayrıca Eriha’nın kuzeyindeki Fasayil beldesinden Ali Abiyat ve Imad Ali Abiyat’ı, Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya Kampı’ndan da Sair Halid Mutayr’ı gözaltına aldı.

İşgal güçleri, Hamas liderlerinden ve Yatta beldesi sakinlerinden eski esir Atıf Rabba’ı Beytlahim’in kuzeyindeki El-Konteynır kontrol noktasında durdurarak gözaltına almıştı.