İSRAİL: 2018’in En Önemli Olayı, ABD’nin…

Korsan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Amerika Başkanı Donald Trump’ın Bercam nükleer anlaşmasından illegal bir şekilde çekilmesini 2018 yılının en önemli hadisesi niteledi.

Çarşamba günü işgal altındaki Kudüs’te AIPAC adlı siyonist lobinin elebaşıları ile görüşen siyonist rejim Başbakanı Netanyahu bir kez daha Trump’ın illegal hareketinden ötürü ona teşekkür etti. Netanyahu ayrıca Trump gibi Amerika’nın bu anlaşmadan çekilmesi İran ekonomisini zayıflattığını iddia etti.

Siyonist rejim Başbakanı Netanyahu bundan önce de Amerika Başkanı Trump’ın Bercam nükleer anlaşmasından çekilmesi ve İran’a yeniden yaptırım uygulamasından büyük mutluluk duyduğunu açıklamıştı.

Amerika Başkanı Donald Trump 8 Mayıs 2018’de ülkesinin Bercam nükleer anlaşmasına yönelik yükümlülüklerini ihlal ederek bu anlaşmadan çekildiğini ve nükleer yaptırımları yeniden dayatacağını açıklamıştı.

Trump’ın bu kararı anlaşmayı imzalayan diğer ülkelerin ve uluslararası camianın sert tepkisi ile karşılaştı. AB troykası, Çin ve Rusya bu anlaşmaya bağlı kalacaklarını ilan etti.