SİYONİST İsrail’den 2 Kişiye AKSA’dan Uzaklaştırma

Filistinli kadın aktivist Muna Berber yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin dün akşam bir grup gence Babu’l-Amud bölgesinde bulundukları sırada saldırdığını söyledi.

Berber, işgal güçlerinin gençleri itip kaktığını ve darp ettiğini, üzerlerine biber gazı sıktığını, oğlu Abd ile Mustafa El-Heşlemun isimli genci gözaltına aldığını ifade etti.

Filistinli kadın aktivist, Salahaddin Caddesi’ndeki polis karakolunun bugün öğle saatlerinde iki genci kefaletle ve 60 gün Eski Belde semtinden uzaklaştırma cezası vererek serbest bıraktığını açıkladı.

Berber, işgal polisinin gençleri serbest bırakılma şartını ihlal etmeleri halinde yeniden gözaltına alınacaklarını söyleyerek tehdit ettiğini bildirdi.

İşgal polisinin bugün ayrıca Kudüslü bir aktiviste iki hafta süreyle Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiği belirtildi.

Kudüslü aktivist Sair Fesfus, işgal polisinin bu sabah kendisini El-Kışla Polis Merkezi’nde sorguya çektiğini ve iki hafta süreyle Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezasıyla cezalandırdığını ifade etti.