İşgalci İsrail 15 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçlerinin Tulkerem Kampı’nda bir kişiyi, Nablus’a bağlı Kefer Kaddum’da üç kişiyi, Selfit’e bağlı Kefel Haris’te iki kişiyi, Ramallah’a bağlı Ubvin’de bir kişiyi ve Kalkiliya’da da bir kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

GÖZAT  Abbas-Fetih Yönetimi Gazze'ye İLAÇ-MAMA Naklini Kesti

İşgal güçlerinin ayrıca Kudüs’ün kuzeybatısındaki Beyt Surik’te Hamas üyesi olduğu iddiasıyla bir kişiyi, Beyt Ficar’da iki kişiyi, Beytlahim’de bir kişiyi, El-Hıdır beldesinde bir kişiyi, Husan beldesinde bir kişiyi, Elenbi Köprüsü’nde de bir kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, gözaltına alınanların çoğunun direniş faaliyetleriyle ilişkileri olduğunu ileri sürdü.

GÖZAT  ERDOĞAN: Hamas'ın SİYASET BELGESİ Önemli Adım

Bildiride ayrıca, işgal güçlerinin Ramallah’a bağlı Rantis kentine baskın düzenleyerek bir işyerini kapattığı, söz konusu işyerinde direniş eylemleri planlamak için toplantılar düzenlendiği iddia edildi.

İşgal ordusu, işgal güçlerinin işgal istihbaratı “Şabak” ile birlikte El-Halil vilayetinde de silah üretimi yapılan bir torna atölyesini ortaya çıkardığını söyledi.