İSRAİL Rejiminden 10 FİLİSTİNLİYE Gözaltı

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli yerlerine baskın düzenleyerek 10 Filistinliyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlenin Batı Yaka’da İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan 10 Filistinliyi gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal ordusuna ait askeri araçların Belata Kampı’na baskın düzenleyip Bera Haşşaş’ı gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçleri Nablus kentindeki Asker Kampı’na da baskın düzenleyerek Cemil El-Ekra’, Selame Cevde ve Muhammed İbdah’ı gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin baskın düzenlediği evlerin altını üstüne getirdiği, baskınlar sırasında işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Beytlahim’de de işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı ve çatışmaların sabah erken saatlere kadar sürdüğü, işgal güçlerinin Rani Bişarat ve Mahmud Adil Zebun’u gözaltına aldığı kaydedildi.

El-Halil’de de işgal güçlerinin Ebu İsnine Mahallesi’ne baskın düzenleyerek evlerde arama yaptığı, Sair beldesinde eski esir Rafet Şelalide’nin evine baskın düzenlediği ve Azzun beldesindeki El-Mintar bölgesinde işyerlerinin güvenlik kameralarının kayıtlarına el koyduğu belirtildi.