İslami Hareket: Kutsal Mekanlara Dokunmanın Bedeli Var!

Kudüs faaliyet gösteren İslami Hareket, işgal rejimini ateşle oynamaması ve kutsal mekanlara dokunmaması yönünde uyararak Mescid-i Aksa’nın kırmızıçizgi olduğunu bildirdi.

Nureddin Zengi’nin minberinin yakılışının 50’nci yıldönümü münasebetiyle yayınladığı bildiride işgal rejimine seslenen İslami Hareket, ateşle oynayarak kutsal mekanlara dokunmasının ve onları seçim malzemesi haline getirmesinin işgal rejiminin kendisini yakacağını söyledi.

İşgalcileri uyaran İslami Hareket, “Yahudi yerleşimcilerin ve fanatiklerinizin pervasızlıklarının bedelini ödeyeceksiniz. Halkımızın sessizliğine aldanmayın. O sessizlik fırtına öncesi sessizliktir” dedi.

İslami Hareket, 50 yıl önceki Mescid-i Aksa yangınının sadece deniz ötesinden gelen bir fanatiğin ve çılgın bir Siyonistin işi olmadığını ifade etti.

Yangının Mescid-i Aksa’ya savaş ilanı olduğunu belirten İslami Hareket, Mescid-i Aksa’nın işgal edildiği 1967 yılından bu yana yandığına dikkat çekti.

İslami Hareket, 50 yıl önce Siyonist kinin yangınını söndüren Kudüslülerin oğullarının ve torunlarının Mescid-i Aksa’da nöbet tutarak işgalcilerin emellerine karşı direnmeye devam ettiklerini belirtti.