İslami Cihad Liderinin ZEHİRLENME İddiası YALANLANDI

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Ahmed El-Müdellel konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Şellah’ın zehirlendiği haberlerinin asılsız olduğunu söyledi.

“Ramazan Şellah normal bir şekilde hastalandı” diyen ve İslami Cihad Genel Sekreteri’ne acil şifalar dilediklerini belirten El-Müdellel, konuyla ilgili ayrıntı vermekten kaçındı.

İslami Cihad Hareketi saha sonra yayınladığı bildiride, Ramazan Şellah’ın kalp ameliyatı geçirdiğini ve durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Bildiride, basın yayın organlarına haber naklinde daha dikkatli olmaları ve hareketin resmi açıklamalarına itibar etmeleri çağrısı yapıldı.

İslami Cihad’a yakın olduğunu söylediği bir kaynağa dayandırdığı haberinde, Ramazan Şellah’ın birkaç hafta önce Beyrut’un güneyindeki Resul-u Azam Hastanesi’nde ameliyat olduktan sonra komaya girdiğini iddia etmişti.

Adının açıklanmasını istemeyen kaynak, 60 yaşındaki Şellah’ın arka arkaya geçirdiği krizlerin ardından Şam’dan Beyrut’a nakledildiğini ve doktorların Şellah’ın komadan çıksa bile görevini sürdüremeyeceğini açıklaması üzerine hareket liderlerinin yeni Genel Sekreteri belirlemek için seçim yapmayı düşündüklerini söyledi.