İSLAMİ CİHAD’ın Yeni Lideri Ziyad Nahale

İslami Cihad hareketi sözcüsü Davud Şihab, Gazze’nin doğu sınırında düzenlediği basın toplantısında, hareketin Ramazan Abdullah Şallah’ın halefi olarak Nahale’yi seçtiğini belirtti.

Şihab, Siyasi Büro üyeliklerine de Ekrem el-Acuri, Muhammed Hindi, Yusuf El-Hasayine, Velid Katati, Muhammed Hamid, Enver Ebu Taha, Abdulaziz el-Minavi, Nafiz Azzam ve Halid El-Bataş’ın seçildiğini aktardı.

Bazı üyelerin isimlerinin ise işgal altındaki topraklarda, Batı Şeria’da, Kudüs’te ve hapishanede bulundukları için güvenlik nedeniyle açıklanmadığını söyleyen Şihab, seçimlerin dürüst bir rekabet ortamında gerçekleştiğini vurguladı.

Filistin İslami Cihad Hareketi’ne 1995’ten bu yana Ramazan Abdullah Şallah liderlik ediyordu.

Yapılan hareket içi seçime, içeriden ve dışarıdan katılımın %99,3 olduğunu belirten Şihab, seçimin çok nezih bir ortamda ve kardeşlik duyguları içinde gerçekleştiğini hatırlattı.

Büyük komutan Dr. Ramazan Eş-Şallah’a hareket olarak minnettar olduklarını hatırlatan Şihab, Şallah’ın halkı ve ümmeti için sağlam bir lider olduğunu, kendilerinin de ona vefalı olacaklarını, metot ve yoluna bağlılık yönünde verdikleri söze bağlı olduklarını söyledi.