İSLAMİ CİHAD: Tüm Müslüman Ülkeler AMERİKA’ya Karşı Durmalı

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararını protesto etmek ve Kudüs’e destek için Gazze şehrinde düzenlenen eylemde ulusal ve İslamî çevreler adına konuşma yapan İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Bataş şu ifadeleri kullandı:

“Siyonist işgal rejimi, ‘Yüzyılın Anlaşması’nı kabul etmesi, Kudüs’ü Siyonistlerin başkenti olarak tanıması, Batı Yaka’yı Yahuda ve Es-Samarra’nın bir parçası olarak kabul etmesi için Filistin halkına bulunduğu her yerde baskılarını artırdı.

Siyonist düşmanla savaşımız çok açıktır. Uluslararası camianın işgal rejimine verdiği desteğe, Arap ve İslam dünyasının olup bitenler karşısında susmasına ve güçteki dengesizliğine rağmen bu savaş ancak Filistinlilerin bütün haklarının geri alınmasıyla son bulacaktır.”

El-Bataş, Trump’ın dayattığı anlaşmanın sadece Filistin ve Kudüs’ü hedef almadığını aksine bütün bölgeyi; Mısır’dan Suudi Arabistan’a, BAE’den Kuveyt’e, Lübnan’dan başka ülkelere kadar bütün bölgeyi parçalamayı hedeflediğini belirterek bütün ümmetten Filistin halkının yanında yer alıp anlaşmaya karşı durmalarını istediklerini söyledi.

El-Bataş yaptığı konuşmada ayrıca “Filistinliler yolun başındaki engel ve köşe taşı durumundadırlar. Onun içindir ki düşmanlar ilk önce onlara darbe indiriyorlar. Bunda başarılı olur ve iradelerini kırıp tasfiye etmeleri durumunda bütün bölgeyi yutmaları kolay olacaktır” ifadesini kullandı.