İSLAMİ CİHAD: Siyonistler FİLİSTİN’i Bölmek İstiyor

Filistin İslâmî Cihad Hareketi genel sekreteri Ziyad en-Nehale, İsrail ve destekçilerinin Gazze’de bağımsız bir devlet kurulmasını isterken, Özerk Yönetimin de Gazze’de kendi arzularını gerçekleştirme peşinde olduğuna değindi.

İslâmî Cihad Hareketi genel sekreteri Ziyad en-Nehale, İsrail’in Gazze’de bağımsız bir devlet kurulmasını istediğine, bunun Asrın Anlaşmasının asıl ekseni olduğuna ve Filistin ile ilgili tüm gelişmeler ve müzakerelerin İsrail’in isteklerine ulaşması için yapıldığına vurgu yaptı.

Londra’da basılan El Hayat gazetesi yazarlarından Cihan El Hüseyni kendi twitter hesabında en-Nehale’den naklen şunları yazdı: Milli Barış’ın oluşması için yapılan tüm çalışmalar çıkmaza girdi ve Milli Barış’ın gerçekleşmesi adına ortaya çıkan fırsatların tamamen yok olduğunu düşünüyorum. Sanırım Kahire’nin girişimleri de aynı şekilde olacak. Hamas’ın Gazze’de hakim güç olduğunun reddedilmesi mantıklı değil ve HAMAS asla Ebu Mazen’in bölgedeki varlığını kabul etmeyecektir.

En-Nehale, Filistin halkında yeni bir gücün yeşerdiğini, El Fetih’in bu gerçeği kabul etmesi gerektiğini ve tüm Filistinli akımların ve Milli Projelerin lideriymiş gibi hissetmeyi artık bırakması gerektiğini ifade etti.

En-Nehale ayrıca şunları da belirtti: Batı Şeria’da hükümet gücü olmayanlar ne hakla Gazze’ye şart dayatabilirler ki?! Neden kendi görüşlerini Gazze’ye empoze etmek istiyorlar?! Onlar, İsrail ve Amerika’nın paralarıyla kendilerini Gazze’ye zorla kabul ettirmeye çalışıyorlar.