İSLAMİ CİHAD’dan Mücahidlere İSRAİL Emri: HAZIR OLUN!

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nehale, işgalci güçlerinin, Gazze halkına yönelik düzenledikleri askeri operasyonlar üzerinden savaşı sürdürmeye niyetli olduklarını açıkça ortaya koyduklarını söyledi.

“İsrail’in tehditlerini ciddiyetle değerlendireceklerini” ifade eden Nehale, Filistinli mücahitleri olası bir savaş ihtimaline karşı hazırlıklı olmaya çağırdı.

“Filistin halkı bu tehditlere asla boyun eğmeyecek ve yaşam hakkından asla vazgeçmeyecektir” diyen Nehale, hiç kimsenin Filistinlileri teslim olmaya ikna edemeyeceğini de vurguladı.

Savaşın 2014’te kaldığı yerden devam edeceğini belirten Nehale, “Büyük Dönüş Yürüyüşleri”nde masum sivillerin katledilmesinin direniş tarafından asla affedilemeyeceğini ve Filistin halkının gereken karşılığı vermekten asla geri durmayacağını, bu anlamda karşılık verme hususunun hali hazırda gündemde olduğunu dile getirdi.

Ziyad Nehale’nin söz konusu açıklaması, başta İsrail Başbakanı Benjamin Netenyahu ve Savunma Bakanı Liberman olmak üzere işgal güçlerinin önde gelen isimlerinin, Büyük Dönüş Yürüyüşleri’nin devam etmesi durumunda Gazze’deki direnişin büyük bir darbeye uğrayacağı, direnişin önde gelen isimlerine yönelik suikastler düzenleneceği yönündeki tehditlerinin ardından geldi.