İSLAMİ CİHAD: Mısır, Refah İçin Taahhüt Verdi

İslamî Cihad yayınladığı bildiride “Genel Sekreter Yardımcısı Ziyad En-Nehale başkanlığındaki heyetimiz Mısır istihbaratının çağrısıyla gerçekleştirdiği üç günlük Mısır ziyaretini bugün tamamladı. Bu süre içinde Mısırlı yetkililerle üç ayrı görüşme gerçekleştirdi. En son Mısır istihbarat müdürü Abbas Kamil ile görüştü” ifadelerine yer verdi.

Hareket yaptığı açıklamada, heyetin Mısır’dan Gazze’ye verilen elektrik miktarının artırılması ve diğer ihtiyaçların karşılanması konusunda söz aldığını hatırlatarak, Mısır’ın kuşatmanın bu şekilde devam etmesine izin vermeyeceğini ifade etti.

Hareket açıklamasında, Mısır tarafının kendilerine Mısır’ın basın yayın organlarında ifade edildiği üzere Yüzyılın Anlaşması’yla bir ilişkisinin olmadığını, Mısır’ın Filistin halkının hak ve hukuku yanında güçlü bir şekilde tavır alacağını ilettiğini kaydetti.

Kahire son günlerde yoğun Filistin mesaisi yapıyor. Fetih ve Hamas arasında uzlaşı görüşmelerinin yeniden başlaması için çabalarını yoğunlaştıran Mısır, diğer hareketlerle de görüşüyor.