İSLAMİ CİHAD Liderinden Milli Uzlaşı İçin 5 Madde

Ziyad Nehale, bu hareketin genel sekreterliğine seçilmesinden sonra yaptığı ilk konuşmasında, Filistin’de ‘Milli Uzlaşı’yı gündeme getirmiş oldu.

İslami Cihad genel sekreteri, bütün Filistinlilerin çıkarlarının teminine vurgu yaparken siyonist İsrail ile siyasi anlaşmalardan uzak durulması ve Amerika’nın ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak dayatmaya çalıştığı şeytani plana karşı mücadele edilmesi gerektiğini bildirdi.

Nehale, ‘Uzlaşı’nın ilk maddesinin, siyonist düşmanla savaş ile Filistinliler arasında ihtilafların giderilmesi ve çatışmaların son bulmasının öncelikli olduğunu bildirdi.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehale, cesur Filistin direnişinin Gazze Şeridi etrafındaki Siyonist yerleşim yerlerini yaşanmayacak bir yere dönüştürmek için yeterli güce ve kapasiteye sahip olduğunu vurguladı.

Direniş gruplarının ve onların başında El-Kudüs ve El-Kassam gruplarının sessizliğinin uzun sürmeyeceğini ve milletimizin kanı için doğru zamanda karşılık vereceğine dikkat çekti.

İslami Cihad Genel Sekreteri; Siyonistlerin Geri Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü’ne saldırılarının, insanları öldürme ve hedef almasının durdurulması gerektiğini vurguladı.

En-Nehale, 2016 yılında İslami Cihad eski Genel Sekreteri Ramazan Abdullah’ın Filistin halkının hareketine engel olan durumdan çıkış için sunduğu on maddelik çözüme bağlı olduklarını söyledi.

El-Fetih ile Hamas arasında çözülmemiş olan uzlaşma dosyasının doğrudan Gazze Şeridi kuşatmasıyla bağlantılı olduğunu da sözlerine ekledi.