İslami Cihad Lideri İran Dışişleri Bakanıyla Görüştü

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Komutan Ziyad En-Nehale, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’dan Gazze Şeridi’ne yönelik saldırı ve bölgedeki gelişmelerin ele alındığı bir telefon bağlantısı aldı.

Görüşmede Abdullahiyan, Gazze Şeridi’ndeki saha koşulları ve sahadaki direnişin hazır bulunuşluğu konusunda itmînan bulup Siyonist düşmanın yürüttüğü soykırım savaşı karşısında Filistin halkının kararlılığını övdü.

Buna karşılık Komutan Ziyad En-Nehale, direnişin halkını barbar saldırganlığa karşı savunma konusundaki kararlılığını vurguladı ve tüm zoraki göç projelerini reddederek İran İslam Cumhuriyeti’ne takındığı tavır ve Filistin halkının kararlılığına ve direnişine verdiği destek için teşekkür etti.

Kamu ve özel mülkiyet ile altyapının tahrip edilmesinin yanı sıra 4.700’den fazla Filistinli sivilin şehadetine ve yaklaşık 15.000’ninin de yaralanmasına sebebiyet veren Gazze Şeridi ve Batı Şeria’ya yönelik kanlı “İsrail” saldırısı, evlerin ve konutların tamamını hedef alan uçaklar, savaş botları ve toplarla yapılan topçu ve hava saldırılarıyla üst üste 17. gününde devam etmekte.