İSLAMİ CİHAD Lideri: Büyük Dönüş Durmayacak!

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehale, “Gazze Şeridi’nde direnişin önlenmesi için bölgesel ve uluslararası çabalara rağmen, düşmanlara karşı yeni yöntemlerle karşı direniş uygulanmakta ve bunlar yoğunlaşmaya devam edecektir” dedi.

Batı Şeria’daki el-Bire kentinde konuşan en-Nehale, Filistin halkının mücadelesinin insani yardımlara bağlı olmadığını ve geri dönüş yürüyüşlerinin başlatıldıkları hedeflere ulaşmayana kadar son vermeyeceklerini söyledi.

En-Nehale, ”İsrail’in Gazze Şeridi’ne yardımların girişini kabul etmesi bizim hakkımızı gözettikleri için değildir, ancak geri dönüş yürüyüşlerinin ardından Gazze Şeridi etrafındaki Siyonist yerleşimcilerin sıkıntılarının artmasından dolayıdır” dedi.

İslami Cihad Genel Sekreteri, Batı Şeria’daki yerleşimlerin direniş dışında durdurulmayacağını vurguladı.

Filistin halkının birliğinin, direnişin ve işgalin bir temeli olarak öneminin altını çizen Filistin İslami Cihad Genel Sekreteri, direniş seçeneğinin, tüm Filistin halkının, gelecekte işgalden uzak bir bakışla geleceklerini çizeceğini söyledi.

En-Nehale, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesiyle ilgili olarak “Arap rejimleri, farklılıklarımızı İsrail’i resmen tanımak ve onunla ilişkilerini normale döndürmek için bir bahane olarak kullanıyor” dedi.