İslami Cihad Kudüs İçin Uyardı: Trump Ateşle Oynuyor

Habib, Gazze’deki Kızıl Haç önünde kılınan Cuma namazı sırasında verdiği hutbesinde, “Amerika büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması, ateşle oynamaktır. İşlenen bu suçun akabinde ilk kaybedecek olan Amerika olacaktır. Kudüs ve Filistin halkımızındır, İslam ve Arap ümmetinindir. İsrailliler bu toprakların yabancısıdır. Bu topraklarda hiçbir varlıkları kalmayacak” dedi.

Filistinlileri iç sorunları bırakarak birliğe davet eden, Filistin halkını hedef alan saldırılar karşısında yek vücut olmalarını isteyen Hıdır Habib “Ummu Hiran’daki Filistinlilerin evlerinin yıkılması, Filistinlilerin katledilmesi, el ele vermemizi zorunlu kılmaktadır. Çünkü işgalci, biz Filistinliler arasında hiçbir ayrıma gitmemektedir” dedi.

Habib “Gazze’deki Filistin direnişi, Ummu Hiran köyü ve 1948 topraklarındaki halkımızı yalnız bırakmayacaktır. Çünkü, düşmana karşı savaşımız tektir” diye konuştu.

Habib “Tüm Arap ve İslam dünyasının uykudan uyanıp, Filistin ve İsra mekanına karşı görevini yerine getirmesi için çağrıda bulunuyoruz. İsra’yı terk etmeleri halinde kıyamet günü Rableriyle karşılaşmaları halinde ne diyecekler?” diye sordu.

Habib “Filistin, ümmetin birleşeceği tek pusuladır. Diğer pusulalar şüphelidir. Ne hedefleri ne de projesi bellidir. Bugün ümmetin tamamı, Filistinlileri işgalci İsrail’den kurtarmak için Filistin’e yönelmelidir” diye konuştu.

Bazı Arap ülkelerinin İsrail’le ilişkilerini normalleştirmek için aceleci tavır içerisinde olmasına tepki gösteren Habib, “Arapların bu tutumu, işgalciyi Filistin halkına karşı daha fazla suç işlemeye teşvik etmektedir” dedi.