İslami Cihad: Kudüs, Filistin’e Ait ve O’nu Geri Alacağız!

Filistin İslami Cihad liderlerinden Halid el-Betş; “Kudüs Filistin halkına aittir ve onu ele geçireceğiz. Kudüs, Filistin milletinin başkentidir ve her ne kadar uzun sürerse sürsün, sonunda onu özgürleştireceğiz. Biz Kudüs’ü özgürleştirmeyi ve tekrar geri almaya bağlı kalacağız ve bugünün Ümmeti, cihad durağından uzakta Kudüs için marjinal sorunları tercih etmiş olsa da, Kudüs’ün gerçek hak sahipleri bizleriz.” açıklamasında bulundu.

Filistin İslami Cihad liderlerinden Halid el-Betş, Pazartesi günü yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İşgalci İsrail’in Arap cephesinde yoğun saldırganlığının mesajı; direnişi güçlendirmek için çalışan her şeyi ve her tarafı hedef almaktır.”

Halid el-Betş, Gazze’de düzenlenen Mescid’il Aksa Ve Kudüs’e Ulusal Yardım Konferansında yaptığı konuşmada; “İsrail, bazı noktalara yönelik saldırılarıyla Gazze, Suriye, Lübnan ve Irak’ı hedef aldığını kanıtlamaya çalışıyor.” dedi.

Filistin İslami Cihad üyesi; “Onların mesajı, Arap ve İslam Ümmetini teşkil eden unsurlar arasında bir ayrım yapmadıklarıdır ve bu rejime tehdit teşkil eden herhangi bir unsuru hedef aldıkları şeklindedir.” diye konuştu.

Filistin el-Yevm haber merkezinin bildirdiğine göre Halid el-Betş; “Düşmanın bu işgallerine en iyi yanıt, aynı sahnede silahları ve fedakarlıklarıyla savaşan ve işgalcilere karşı savaşmada pay sahibi olan herkes tarafından verilen mesajdır.” ifadelerini kullandı.

Halid el-Betş, işgal rejimi ile ilişkilerin normalleşmesinin her türlü biçimine ve işgalcilerle uzlaşma planlarına karşı olduklarını vurguladı.