Home / Filistin / İslami Cihad: Korsan İsrail Belirtilenin Aksine Zor Durumda
Islami Cihad- Korsan Israil Belirtilenin Aksine Zor Durumda

İslami Cihad: Korsan İsrail Belirtilenin Aksine Zor Durumda

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah, İsrail rejiminin iyi durumda olmadığını ve muhtelif sorunları olduğunu belirtti.

Ramazan Şallah, Uluslararası Filistin İntifadası’na Destek Koferansı’nda yaptığı konuşmada İranlı yetkililerin Filistin meselesiyle ilgili sözlerine işaretle, İran’ın Filistin halkına yönelik değerli mesajlarının ve İsrail ile zorlu ve uzun süreli savaşta Filistinliler’e destek verilmesi gerektiğine dair vurgusunun takdire şayan olduğunu ifade etti.

Ramazan Şallah, İsrail’in insanlık tarihinin en üstün gücü olduğuna dair iddiaların tersine İsrail’in durumunun iyi olmadığı için birçok sorunu olduğunu vurguladı.

Medya aracılığı ile yapılan propagandaların gerçekleri yansıtmadığı, son günlerdeki Siyonist saldırganlığın da, İsrail’in bu kötü duruma yönelmiş bakışları dağıtma çabalarının bir parçası olduğu belirtiliyor.

İslami Cihad lideri Şallah, Filistin İntifadası’na Destek Konferansı’nı düzenleyen İran halkı ve yetkililerine teşekkürlerini bildirerek, bu Konferansın İran İslam Cumhuriyeti’nin mazlum Filistin halkına desteğindeki istikrarı ve sebatını gösterdiğini belirtti.