İslami Cihad, İsrail’in Suriye Saldırısını Kınadı

Filistin İslami Cihad Hareketi, Siyonist rejimin Suriye’ye yeniden saldırmasını kınadı.

Bu Hareket yayınladığı bildiride, “Siyonist düşmanın Suriye’ye acımasız saldırısını şiddetle kınıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İslami Cihad Hareketi, Suriye’nin topraklarını savunma ve Siyonist rejimin saldırganlığına karşı çıkma hakkına sahip olduğunu belirtti.

Direniş hareketi, Siyonist rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ve işgal rejiminin diğer liderlerinin siyasi ve seçim başarılarını, bölgenin güvenliğini, istikrarını ve halklarının yaşamlarını tahrip ederek, elde etme peşinde olduklarını ve Siyonist rejimin sürmekte olan terörizmin, sömürüsünün ve saldırılarının gerilimin artmasına ve olayların patlak vermesine yol açacağını da ifadelerine ekledi.

Suriye resmi haber ajansı (SANA), 24 Ağustos Cumartesi günü akşam, ülkenin hava savunmasının Şam hava sahasında düşmanca hamlelerle karşı karşıya kaldığını ve bu füze saldırılarından çoğunu düşürdüğünü bildirdi.

Suriye yerel haber kaynakları, Şam’da patlama sesi duyduklarını ve bazı muhabirlerin Şam’ın el-Mezze havaalanının hedef alındığını aktardığını bildirdi.

Sana muhabiri, Suriye hava savunmasının tüm füzeleri hedeflerine ulaşmadan önce vurduğunu ifade etti.